top of page
  • Yazarın fotoğrafıSıcak Tencere

Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Tarifi

Doğal olduğundan emin olarak sofralarınızda gönül rahatlığıyla yer vereceğiniz Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Tarifi, sade ve basit anlatımı ile Evdeki Pastane sayfamızda bilgilerinize sunulmuştur. Vitamin ve mineral deposu fıstığı, özellikle çocuklarınıza sevdirme ve yedirmenin en doğru olan bu yöntemini denemenizi öneririz.

Besleyici ve doğal ürünler dışında hiçbir katkı içermeyen bu harika kahvaltılık, güne sağlıklı bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. İdil Yazar YouTube kanalının hazırladığı videolu anlatımın yanı sıra, gerekli malzeme listesi ve hazırlanış aşamaları aşağıda yazılı olarak da verilmiştir.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım


Malzeme Listesi

  1. 200 gram yer fıstığı

  2. 2 yemek kaşığı üzüm pekmezi

  3. 1 yemek kaşığı sıvı yağ

  4. 1 tutam tuz

Hazırlanış Aşamaları

Kabukları temizlenmiş 200 gram yer fıstığı, orta ateşe ayarlanan ocağa alınan yanmaz ve yapışmaz bir tavada yaklaşık 5 – 6 dakika kavrulur. Ardından rondoya alınan fıstıklar, püre haline gelinceye kadar çekilir. 2 yemek kaşığı üzüm pekmezi ilave edilir ve tekrar rondoda karıştırılır.

Son olarak 1 yemek kaşığı sıvı yağ ve çok az tuz eklenerek çekilir. Hazır hale gelen fıstık ezmesini, bir kavanoza aktarıp ağzını kapatarak 1 hafta boyunca bozulmadan koruyabilirsiniz.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.

0 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page