top of page
  • Yazarın fotoğrafıSıcak Tencere

2 Malzemeli Pratik Sufle Tarifi

2 Malzemeli Pratik Sufle Tarifi ile 3 porsiyonluk enfes bir tatlıyı 20 dakika gibi kısa bir sürede fırın kullanmadan hazırlayabilirsiniz. Püf noktaları ve ipuçlarının yer aldığı sufle tarifi, Evdeki Pastane sayfamızda tüm ayrıntılarıyla bilgilerinize sunulmuştur.

Yumurta akının kullanıldığı tatlının yapımında, sarılarının kesinlikle akına karıştırılmaması gerektiğini hatırlatırız. Çok kısa sürede kolay olarak hazırlanan 2 Malzemeli Pratik Sufle Tarifi, Masmavi3 Mutfakta YouTube kanalı tarafından hazırlanıp yayınlanan ve sesli anlatımın yer aldığı videodan sizlere aktarılmaktadır. Ayrıca, yapımı için gerekli malzemelerin ölçülü  listesi ve hazırlanış aşamaları, aşağıda yazılı olarak da bilgilerinize sunulmuştur.

Kolay gelsin.

Videolu Anlatım


Malzeme Listesi

  1. 2 adet yumurtanın akı

  2. 2 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata kreması (Çokokrem, Sarelle, Torku benzeri)

Hazırlanış Aşamaları

  1. Derince bir kaba alınan ve sarısıyla karışmamasına çok dikkat ederek ayrılan 2 adet yumurtanın akı, mikserin yüksek devrinde yaklaşık 2 dakika boyunca köpük kıvamını alana kadar çırpılır.

  2. Yumurta aklarına, az ısıtılmış ve yumuşak dokuya kavuşmuş 2 yemek kaşığı kahvaltılık çikolata kreması (Çokokrem, Sarelle, Torku benzeri) eklenip çırpma teliyle karıştırılır.

  3. Hazır hale gelen sufle harcı, 3 adet kaba (sufle kalıbı, porselen fincan ya da minik güveç kabı) eşit olarak paylaştırılarak aktarılır.

  4. Ocağa alınan uygun bir tavanın içine kaplar yerleştirilir ve tabanlarını 1 parmak geçecek şekilde tavaya sıcak su eklenir.

  5. Tavanın kapağı kapatılarak akışkan kıvamlı isterseniz 4 dakika, orta kıvamlı için 6 dakika, katı kıvamlı için 10 dakika boyunca pişirilir.

  6. Üzerlerine pudra şekeri serpilerek, ikrama hazır hale getirilir.

Ellerinize sağlık ve afiyet olsun.

0 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page